Uważność i dzieci – czy to da się połączyć? Oczywiście!

Być może dostrzegasz, że współcześnie coraz więcej dzieci ma problemy z koncentracją, z radzeniem sobie z emocjami, a może także z poczuciem własnej wartości..? Że wiele dzieci stale potrzebuje nowych bodźców, nie umie się wyciszyć i słuchać potrzeb swojego ciała. Często nawet my, dorośli, tego nie potrafimy.

W takich sytuacjach z pomocą może nam przyjść proste i niesamowicie skuteczne doświadczenie uważności. To stan, który pomaga nam poradzić sobie ze stresem, rozkojarzeniem, często powracającymi obawami. Aby z niego skorzystać, wystarczy, że włączysz słuchowiska „Kraina Uważności”. W zawartych tu historiach przedstawione są problemy z jakimi borykają się zwierzątka z Krainy Uważności, czyli bohaterowie słuchowisk: trudności w radzeniu sobie ze złością czy strachem, wszechogarniająca nuda i zatapianie się w świecie fantazji, nadmierna rywalizacja, objadanie się niezdrowymi przekąskami, brak wiary w siebie czy problemy z komunikacją. W trakcie słuchania tych opowieści zgłębisz, wraz z dzieckiem, koncepcję uważniejszego życia. Już w trakcie odtwarzania nagrań będziecie mogli, tak jak bohaterowie, ćwiczyć konkretne techniki! Uważność to bowiem tak naprawdę, naturalny stan dziecka!

Słuchowiska te, to też istna uczta dla uszu i podróż w głąb różnych historii. Każda postać odgrywana jest przez innego aktora, każda opowieść ma swoją własną ścieżkę dźwiękową, a do tego, opowiadanym historiom towarzyszą niezliczone dźwięki w tle – pozwalające nam poczuć się uczestnikami wydarzeń, które rozgrywają się w Krainie Uważności.

Słuchowiska powstały na podstawie serii książek z Krainy Uważności.  Serdecznie zapraszam do odsłuchu 🙂

 

Płyty ze słuchowiskami można kupić na stronie Wydawnictwa Poznańskiego:

http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/674/sluchowiska-kraina-uwaznosci-plyta-cd.html

Natomiast pliki można zakupić i od razu odsłuchać np. na stronie Audioteki:

https://audioteka.com/pl/audiobook/kraina-uwaznosci